تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
دوربین حرارتی یا دوربین دید در شب ؟ کدامیک برای شما مناسب است ؟

دوربین حرارتی یا دوربین دید در شب ؟ کدامیک برای شما مناسب است ؟

شنبه 1 خرداد 1400
12:29
solmaz

زمانی بزرگترین شرط استفاده از دوربین مدار بسته ، نور مناسب محیطی به شمار می رفت ، اما امروزه روز کاربران با توجه به نیاز های متفاوت خود از دوربین های مدار بسته در شرایط مختلف نوری استفاده می کنند . از این رو تولید کنندگان دوربین هم با ارائه محصولات متنوع سعی کرده اند که این محدودیت ها را به حداقل برسانند .

امروزه دو تکنولوژی جهت تصویر برداری دوربین های مدار بسته وجود دارد :

در این محتوا به بررسی مزایا و معایب هر کدام از روش های تصویر برداری بالا می پردازیم :

  • دوربین های حرارتی – Thermal Cameras

نکته ی مهم در خصوص دوربین های حرارتی این است که اگرچه هنگام طراحی و فروش این تجهیزات به آنها دوربین حرارتی گفته می شود اما در عمل این تجهیزات چیزی غیر از دوربین هستند . در واقع این تجهیزات سنسور هایی هستند که می توانند حرارت اجسام را تشخیص بدهند . توضیح این نکته را می توانیم از زبان یکی از بزرگترین تولید کنندگان دوربین های حرارتی یعنی شرکت فلیر بشنویم :

مدیر این کمپانی معتقد است : فلیر از حرارت تصویر می سازد نه به وسیله نور مرئی ، گرما و نور دو طیف مختلف هستند که تفاوت فاحشی با هم دارند ، دوربینی که می تواند نور مرئی را مشاهده کند ، انرژی حرارتی را تشخیص نمی دهد و این موضوع برای دوربین حرارتی کالا برعکس است . دوربین های حرارتی می توانند کوچکترین اختلاف دما را تشخیص دهند و این موضوع در نگاه اول برای مردم عادی قابل درک نیست از این رو ما باید کمی بیشتر برای توضیح این مهم وقت صرف کنیم .

  • دوربین های دید در شب مبتنی بر نور مرئی

دوربین های دید در شب ، برای تصویر برداری به حداقل نور مرئی نیاز دارند . این دوربین ها می توانند نور های بسیار کم را تقویت کرده و تصاویر با جزئیات زیادی را خلق کنند . اما در صورتی که هیچ نوری وجود نداشته باشد ، دوربین های دید در شب توان تصویر برداری نخواهند داشت .

مدیر عامل فلیر در این باره معتقد است: دوربین های دید در شب مبتنی بر نور مرئی در زمان هایی که نور محیط مناسب نیست ( به عنوان مثال هنگامی که هوا اصطلاحا گرگ و میش است ) تصویر بی کیفیتی ارائه می کنند در صورتی که دوربین های حرارتی در این زمینه ها هیچ محدودیتی ندارند و همواره تصاویر مناسبی ارائه می کنند . همچنین دوربین های نوری ، تمام اشیا را یکسان نمایش می دهند اما دوربین های حرارتی می توانند کوچک ترین اختلاف حرارتی بین اشیا را نمایش بدهند .

یک نکته کلیدی که باید پیش از خرید دوربین مدار بسته به آن توجه کنید، هنگامی که نور در محیط وجود داشته باشد ، وضوح تصویر دوربین نوری بسیار مناسب است در صورتی که دوربین حرارتی تصویر با وضوح تصویر بالایی ارائه نمی کند و این از نقاط ضعف دوربین های حرارتی به شمار می رود .

البته مدیر عامل فلیر معتقد است که دوربین های حرارتی هیچ محدودیتی ندارند ، آنها می توانند هر شی را با حرارت خاص خودش ( امضای حرارتی ) تشخیص داده و ثبت نمایند و این موضوع کاملا منحصر دوربین های حرارتی است .

با این حال در صورتی که نیاز به تصویری دارید که بتوانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید ، پیشنهاد می کنیم تا دوربین های نوری را انتخاب نمایید.

منبع : مجله

 

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مداربسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته  


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 130 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
دوربین مداربسته / تجهیزات حفاظت تصویری / صنعت امنیت
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته /نصب دوربین مداربسته است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|